Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в LivejournalВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Новини

Нас відвідали

80.8%Ukraine Ukraine
7%United States United States
2.5%Russian Federation Russian Federation
2.2%Italy Italy
2.1%Poland Poland
0.7%Czech Republic Czech Republic
0.5%European Union European Union
0.4%Spain Spain
0.4%Germany Germany
0.3%Netherlands Netherlands

Сьогодні: 12
Вчора: 97
Цього тижня: 386
Минулого тижня: 3685
Цього місяця: 5654
Минулого місяця: 6050
Всього: 128746
Real time web analytics, Heat map tracking

Політика \ Аналітика

суд

Коли ми лише планували цю публікацію, було вже зрозуміло, що стикнемося з цілим рядом законно-незаконних  казусів і порушень. Однак, щоб було аж так?!

Ми «перелопатили» безліч судових рішень,процесуальних документів і зараз можемо чітко сказати – нам потрібна не просто якісна судова реформа, реформа прокуратури, чіткі зміни в законодавстві і т.д. Нам потрібен новий суспільний договір. Бо так тривати більше не може.

Fb.event Форум 1Про виклики та реалії виборчого законодавства, необхідність внесення до нього змін, про стан впровадження національних реформ говорили під час Форуму.

Вашій увазі - інтерв'ю міністра юстиції . у яких -цінні поради, що можуть знадобитись кожному

w 515 вересня 2016 року на сесії міської ради було ухвалено рішення про створення у Дрогобичі комунального підприємства «Муніципальна варта». Головним обов’язком муніципальної варти є охорона і забезпечення громадського порядку та боротьба з правопорушниками. Сьогодні спілкуємось із заступником директора КП  Іваном Дацком.

caf8af4bd6429227e8ec9686eba4898aУ попередньому номері МД ми поговорили про публічні закупівлі у Дрогобичі та Трускавці. Сьогодні продовжимо тему: йтиметься про Стебник та Дрогобицький район. Ось що для вас підготували наші журналісти.

Стебник

Стебник, мабуть, єдине місто, де “роздобути” хоча б якусь інформацію стосовно  тендерів  чи закупівель нереально. Моніторинг витрат міською владою на ремонт доріг не дав жодних результатів, або ж просто їхня вартість вважається допороговою (хоча навіть в таких умовах звіти про укладені договори, згідно з чинними законодавством, мали б бути опубліковані і на майданчику e-data, і на майданчику ProZorro).

Поміж тим, відомо, що Львівською обласною радою на ремонт дорожнього покриття у місті виділено один мільйон 30 тисяч  гривень. З зазначеної суми на капітальний ремонт вулиці  Володимира Великого виділено 430 тисяч гривень, на капітальний ремонт дороги на вулиці  А.Мельника - 600 тисяч гривень. Однак, умовою отримання цих коштів є співфінансування ремонтних робіт з місцевого бюджету. Для

цього стебницькій мерії необхідно передбачити близько 309 тисяч гривень із власного бюджету. Також під час засідання XXIII сесії Стебницької міської ради (засідання відбулося десятого травня) з місцевого бюджету на ремонт доріг виділено:

 • Капітальний ремонт дороги на вулиці  Дорошенка та провулку Гірський в Стебнику – 4100 гривень.

 • Капітальний ремонт дорожнього покриття на вулиці  В.Винниченка (на ділянці від перехрестя вулиці  Володимира Великого до житлового будинку №1) – 96 тисяч  гривень.

 • Капітальний ремонт проїзду між будинками на  вулиці М.Грушевського,14а та Січових Стрільців,11 – 92 тисячі гривень.

 • Капітальний ремонт прибудинкового заїзду на  вулиці Січових Стрільців,9 -100 тисяч гривень.

 • Капітальний ремонт прибудинкового заїзду на  вулиці А.Мельника,8 – 48 тисяч гривень.

 • Капітальний ремонт прибудинкового заїзду на  вулиці  А.Мельника,5 – 48 тисяч гривень.

 • Капітальний ремонт прибудинкового заїзду на  вулиці Володимира Великого, 12 – 52 тисячі гривень.

Хто виконуватиме роботи на вказаних вулицях? Наразі ця інформація не оприлюднена.

А що купували у Стебнику, що й кому уже платили? Цікавими, на наш погляд,  є наступні закупівлі, які були здійснені у Стебнику від початку цього року:

 • утримання доріг - Комбінат міського господарства - на суму 20 тисяч 187 гривень;

 • благоустрій міста - ФОП Карп’як І. І. -  на суму 69 тисяч 156 гривень.

Чимало коштів було скеровано  на ремонт чи заміну освітлення у місті. Так за період від першого січня до 17 травня були здійсненні такі платіжні операції:

- монтаж та налагодження систем ОС на суму 73 тисячі  853 гривні (ФОП Вітик Т. Р.);

- поточний ремонт мереж зовнішнього освітлення на суму 29 тисяч 429 гривень (ДКП “Стебниктеплокомуненерго”);

- придбання світильників LED вуличних: 58 тисяч  гривень (ФОП Шелудько Ю. А.); СПД ФОП Нелюбін В. А. на - суму 15 960 гривень..

Також за рішенням сесії Стебницької міської ради  від десятого травня 2017 року на заміну та ремонт освітлення з місцевого бюджету передбачено виділити 133 тисячі 500 гривень.

Як будуть освоєні  ці кошти та ким, – розповімо згодом, принагідно нагадаємо  Стебницькій міській раді про обов’язок вантажити усі укладені договори на майданчики e-data і  ProZorro. Адже станом на сьогодні у системі ProZorro є лише два договори - на закупівлю електричної енергії у сумі 581 500 гривень (січень 2017року) та 560 тисяч гривень (березень 2017 року).

Дрогобицький район

Що купували в Дрогобицькому районі? Моніторинг платежів, здійснених Дрогобицькою райрадою і районною державною адміністрацією  очевидної «зради» не виявив. Окрім пального. Пального, зокрема в районній раді, дивним чином витрачають тисячі літрів.

З важливих, дорогих договорів – нафтопродукти (бензин, дизпаливо), якого Дрогобицька районна рада в  ТзОВ Нафтотрейд-ресурс – планує закупити аж на 191 тисячу 680 гривень Станом на сьогодні районне керівництво уже виїздило пального на 51 тисячу гривень.

В той же час Дрогобицька райдержадміністрація оголосила торги на суму усього 22 тисячі  400 гривень на закупівлю 920 літрів бензину А-92 (скретч-картки номіналом десять літрів та 20 літрів).

Цікавими є закупівлі відділу освіти РДА.

Так, наприкінці травня відділ освіти уклав угоду з ДП «Дрогобицьке лісове господарство» на закупівлю дров. Дров планують закупили три тисячі  за один  метр кубічний на загальну суму два мільйони 70 тисяч  690 гривень, тобто вартість одного  кубометра  дров становитиме 690 гривень  (що на 90 гривень дорожче на кожному кубі, ніж вартість тих же дров, закуплених там же, але уже не для районної освіти, а для міста Борислав. Тобто, переплата становитиме приблизно  250-270  тисяч гривень).

Також у травні відділ освіти уклав договір із ФОП Свист Р.Є. (ФОП зареєстрований в селі Сокільники Пустомитівського району) на суму 751 тисяча  953 гривні. За ці гроші до кінця цього року ФОП СВИСТ Р.Є має провести реконструкцію котельні Опаківської НВК І-ІІІ ступенів.

А кому і за що відділ освіти уже здійснив оплати з початку цього року? Ми вибрали, найбільших отримувачів бюджетних коштів (без врахування держструктур і структур-монополістів, які продають світло і газ). Отож:

 • ТзОВ Кробат Україна – 136 тисяч 176 гривень. Призначення платежу: майно, що орендується для виробництва ва теплової енергії, школа в селі  Нагуєвичі.

 • МПП ЕРЛ  - різні послуги, як от, в т.ч, обслуговування котла «Котек К-25», що обігріває Мединицьку СЗШ та ДНЗ - 139 тисяч 343 гривні.

 • ФОП Регуш – поточний ремонт котлів Уличненської СЗШ - 114 тисяч 647  гривень (В.Регуш відомий також як директор фірми «Вір-Тепло»).

 • Олвер 999  - добудова школи в селі Сторона - 88 тисячі  гривень.

 • ПП РІН (Дяків Ірина)  – поточний ремонт підлог Літинського  НВК  48 тисяч 626 гривень.

Однак, навіть відділ освіти тьмяніє, коли на горизонті з’являється ДРТМО!

Спочатку поговоримо про майданчик е-дата. На нього закачані договори за січень-березень поточного року. Вашій увазі – сума договору, предмет договору, виконавець робіт – та уже сплачена сума.

90 тисяч  гривень – ТзОВ РАЗОМ – запчастини  - 49 тисяч 861 гривня, сплачено.

19 тисяч гривень. Поточний ремонт транспорту – ТзОВ «РАЗОМ»  - 18 941 гривня, сплачено.

42  тисяч 777 гривень - дератизація ДП «ДРВПД» - десять тисяч, сплачено.

30 тисяч  гривень – технічне обслуговування і ремонт автомобільних ТЗ – ХК «Доброта» - 14 тисяч  227 гривень сплачено.

49 тисяч  900 гривень – конструкції та їх частини (вікна, двері та їх конструкції) – ФОП Пецкович В.М – 47 921 гривня, сплачено.

49 тиссяч 900 гривень – закупівля металопластикових вікон та дверей – ФОП Пецкович В.М – 37 635 гривень сплачено

300 тисяч гривень – відшкодування за пільгові медикаменти згідно з виписаними рецептами ( психотропні, наркотичні засоби) – КП ЛОР «Міжлікарняна аптека №120», керівник-виконавець Златко Є.В - 173 тисячі  599 гривень заплачено

300 тисяч гривень  – відшкодування пільговим категоріям населення за медикаменти згідно виписаних рецептів – КП ЛОР «Аптека Медікус» , керівник-виконавець Пукало Н.О.-250 тисяч  289 гривень заплачено

109 тисяч 140 гривень – наркотичні лікарські засоби – Аптека №120 (м.Дрогобич, вул.Шепитицького, керівник-виконавець Златко Є.В.) – оплачено нуль гривень.

20 тисяч  гривень – технічне обслуговування та ремонт офісної техніки – ФОП Шустов

 • 7245 гривень заплачено

 • 25 тисяч  – технічне обслуговування та ремонт офісної техніки – СПД Ходовіцька – 6835 гривень заплачено

 • 160 тиссяч  794 гривні– апаратура для радіфотерапії та фізтерапії – ФОП Жидачевська – 40 тисяч  628 заплачено

 • 49 тисяч  92 гривні– скляний посуд лабораторно санітарно-гігієнічного чи фармаційного призначення- ФОП Жидачевська Г.В. – 14 830 гривень   заплачено

 • 149 тисяч  611 гривень  – комплексне технічне обслуговування медичної техніки – ТзОВ «Левіль», м.Львів, керівник-виконавець Микулович Р.О. – 27 202 гривні  заплачено

 • 35 тиссяч  310  гривень – вимірювачі артеріального тиску  - ТзОВ «Юніа», м.Львів , керівник-виконавець той же, що і у ТзОВ «Левіль» - 35 310 гривень заплачено

 • 20 тисясч 203 гривні– детектори та аналізатори - ФОП Жидачевська - 7395гривень сплачено.

 • дев’ять тисяч гривень – жалюзі горизонтальні – ФОП Вовків – заплачено всю суму.

 • 149 тисяч 993гривень   – послуги у сфери охорони здоров’я – ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України – 17 861 гривню  заплачено.

 • 45 тисяч  756 гривень – обслуговання у сфері автоматизації – ФОП Льонгер – 16 200 гривень заплачено.

А скільки ж коштів повернуто міському бюджету Дрогобича за пролікованих пацієнтів району? Нам вдалось знайти лише один платіж. Який складає, замисліться, усього 4 тисячі 210 гривень (145 Є) – за литво зубів, фасеток, лапок, накладок – Дрогобицькій стоматполіклініці.

Та й це ще не все. Відкриваємо ProZorro – і «насолоджуємось».

ДРТМО уже закупила або планує закупити:

 • Котел «КОТЕК К-150 вартістю 49 тисяч 900 грнивень. ТОВ «ТД Коростенський завод теплотехнічного обладнання» готовий його поставити за 29 160 гривень. Пропозиція очікує розгляду.

 • Мийні  засоби на суму 78 тисяч 208 гривень (триває період уточнень);

 • Фарби та інші матеріали на дев’ять  тисяч гривень.

 • Будматеріали за 50 тисяч 807 гривень у ТД «Кімак»

 • Поточний ремонт приміщень у с.Раневичі (Сагайдачного , 9) – 91 тисяча 300 гривень, виконавець ФОП Деменко Г.Г.

 • Електрокардіоград МІДАС-ЕК1Т– закуплено за 11 600 гривень у ТзОВ «Юніа», хоча ТзОВ «Здраво» пропонувало вартість на 100 гривень. нижчу;

 • Рентген-плівка – за 11 500 гривень. закуплено у того ж ТзОВ «Юніа», сам тендер містить скаргу учасника ФОП Слободянюк В. В. з вимогою щодо усунення порушення під час проведення процедури закупівлі. Скарга залишена без розгляду, зазначено на Прозорро.

 • Фармацевтична продукція ДК 021:2015: 33600000-6 на суму один мільйон  474 тисячі  965 гривень. Триває збір тендерних пропозицій.

 • - Медичні матеріали (шприци) на 353 тисяч  880 гривень – триває збір тендерних пропозицій.

 • На 268 ти 969 гривень планували закупити деззасобів. Зараз триває розгляд пропозицій – від ФОП Нечаєв С.і – 168 тис.грн. та ТОВ «Імед» - 94 тисячі гривень.

 • Реконструкція системи опалення в ДРЛ №2 села Рихтичі. За 366 тисяч 499 грнивень  її виконуватиме вище уже згаданий ФОП Регуш В.І 19 травня у Договір внесено зміни, але які саме – на ПроЗорро знайти не вдалось. Ймовірно, вартість робіт зросла.

 • Наркотичні засоби – 109 140 гривень– КП ЛОР Міжлікарняна аптека №120

 • Бензин марки А 92 та А95 на один мільйон  сім тисяч гривень  ( у випадку зростання вартості пального, індексації тощо – вартість договору може зрости) -  ПП «ОККО – Контракт».

Тобто, в той час, коли медицина міста приймає пацієнтів району – медицина району купує будматеріали, котли, ремонтує машини тощо. Непогано, чи не так?

 Олеся Німерівська, Марія Кульчицька, Медіа Дрогобиччина №3 (17) від 09 червня

w 4

- До вашого приходу в місцеву політику у вас була успішна кар’єра в управлінні юстиції. Чому вирішили змінити профіль діяльності?

 

- Я не приходив в політику. Я б дуже не хотів щоб мене пов’язували з політикою. Для власного досвіду я вирішив балотуватися до Трускавецької міської ради, але через те, що не надто займався власною кандидатурою, а більше зосередився на роботі штабу Руслана Козира перемоги не отримав. Найперше для мене це був досвід, скажу більше- конкретної цілі потрапити в політику у мене не було. Знаєте, що мене найбільше вразило протягом тієї виборчої кампанії? Партійна система виборів, це крах реалізувати роботу в містах, як на мене. Я прихильник «мажоритарки».

 

-  Ви працювали в Трускавці, зараз у вас посада в Дрогобичі. Де вам комфортніше?

 

 - В місті- курорті я працював саме в той складний період, 2002 року, коли економіка була дуже нестабільною, натомість зараз - інший стан справ, тому тут неможливі порівняння. Та й специфіка міст зовсім різна - Трускавець- місто- курорт, яке почало отримувати інвестиції ще при Австро- Угорській імперії,  і  в нього зовсім інші проблеми. Дрогобич- промисловий гігант колись, зараз також має свої особливості. Я не можу порівнювати свою роботу в цих двох містах.

 

 - В Дрогобичі триває реорганізація медичної галузі. Чи можете назвати головні переваги цієї місцевої «реформи»?

 

 - Не можна говорити, що ми боремось за якісь «плюси» чи «мінуси». Станом на сьогодні перед міським головою та його командою постало питання виживання тих чи інших галузей. Можливо гучно буде сказано, але ми одні з перших в Україні почали реорганізовувати медицину  і зіштовхнусь із багатьма проблемами - починаючи від відсутності нормативно- правової бази і закінчуючи дискусіями із «горе»- активістами. Що мене найбільше засмутило у стосунках із останніми - так це відсутність будь-яких пропозицій. Медики отримали неправдиву інформацію щодо закриття лікарень, масових скорочень, до того ж ситуацію добряче «підігріли» тривалі затримки по виплаті заробітної плати. Ці всі чинники унеможливили  в той час конструктивний діалог, принаймні в сесійній залі.

 

 - Яка головна мета реорганізації медичної сфери у Дрогобичі?

 

 - Перш за все, це своєчасна виплата зарплати працівникам медицини. Субвенція, що виділена державним бюджетом на покриття цієї статті витрат, є недостатньою. Ще одна мета - аналіз господарчої системи медичного управління та відмова від неефективних об’єктів. Тут варто відзначити дитячу лікарню, приміщення якої розкидані по всьому місту, деякі використовуються неефективно, а сплата комунальних послуг коштує великих грошей та приміщення шкір вендиспансеру. Стоїть питання ефективного використання. Хочу відзначити ще один дуже важливий момент- головні лікарі нарешті почали перейматися цими питаннями, адже донедавна не було жодної відповідальності керівників щодо економічної діяльності установ. З переходом на комунальні некомерційні підприємства та контрактну форму роботи керівники лікарень почали задумуватись над тим, як вижити. Це ключове слово в цій ситуації. Якщо раніше головні лікарі виявляли супротив, то зараз ми повністю співпрацюємо.

 

 - Питання, яке найбільше хвилює медиків - чи плануються скорочення? Якщо так, то в яких кількостях?

 

 - В силу того, що кожен медичний заклад має свого керівника, який, окрім іншого, займається ще й кадровими питаннями, влада не вимагає жодних скорочень.  З іншого боку, ми розуміємо, що кадрова оптимізація має проводитись. Наголошую ще раз - ми не вимагаємо звільнень, але ми нагадуємо керівникам, що в кінці року людям потрібно буде заплатити зарплати. Можливо не варто тоді «тримати» цих працівників до останнього, а дати їм зараз шанс працевлаштуватись в інших напрямках? В «групі ризику» перебуває технічний персонал та молодший медичний персонал; ми максимально намагаємось зберегти лікарські посади.

 

 - Чи в міському бюджеті вистачає коштів на проведення реорганізації? Якщо ні, то звідки плануєте залучати фінанси?

 

 - Тішить факт, що під час проведення нами реорганізації Верховна Рада прийняла закон, яким дала поштовх для перетворення державних медичних установ в комунальні неприбуткові підприємства. Мені прикро, що за той шквал емоцій та критики, яку влада отримала, запропонувавши зміни з медичній системі міста, зараз немає жодного спростування. Ми налаштовані на результат, і  я впевнений, що ми його досягнемо.

 

 - Зараз ви обіймаєте посаду заступника мера з гуманітарних питань. Що в цій роботі для вас є найскладнішим?

 

 - Робота з колективами, скоріш за все. Природньо, я керівник приходжу до них з своїми побажанням до роботи і, буває, наштовхуюсь на часткове непорозуміння або дискусії. Я не з тих людей, що будуть зважати на емоції, тому перш за все намагаюсь переконати колективи, що найперше треба орієнтуватись на громадянина. На мій погляд, мені вдається переконувати, хоча, визнаю, є певні непорозуміння з деякими керівниками відділів та управлінь.

 

 - У вас бувають особисті конфлікти в професійних питаннях?

 

 - Я не допускаю особистих конфліктів. Це неправильно. Особи, що мають особисті конфлікти в міській раді, мають обоє звільнятися – моя думка.

 

 - Наскільки достовірною є інформація про закриття вечірньої школи у Дрогобичі? Та які ще заклади освіти і культури підпадають під оптимізацію?

 

 - Історія з вечірньою школою нагадує мені реорганізацію медичної галузі, коли треті особи, отримавши якусь частину інформації, прийшли до педагогічного колективу із словами: «Вас закривають». Там також є особисті амбіції з боку адміністрації школи. Пропозиція влади - реорганізація закладу шляхом приєднання до другої школи у Дрогобичі. Виграли б усі - як міський бюджет, так і учні. Жоден працівник не мав втратити робочого місця, за винятком осіб пенсійного віку. Але депутати не прийняли цю пропозицію відділу освіти, яку я схвалив. Хоча моя позиція - освіта має оптимізовуватись, в тому числі в майнових ресурсах. Сьогодні, маючи розмову з депутатом від опозиції, - так вони себе називають принаймні, - я дав чітко зрозуміти, що зараз ці люди не дають зробити ті кроки, які вкрай необхідні місту. Водночас ці депутати мають в планах йти на майбутні вибори і перемагати. Проблеми ж залишаться ті самі, то чому б  не дати можливості вже зараз їх вирішити людям, в яких є воля і характер?

Відповіді я звичайно не отримав. Прикро, що ні від опозиції в Дрогобичі, ні від активістів немає пропозицій, а лише спротив. Це найгірше.

 

 - У вас немає в планах обійняти  посаду нинішнього керівника відділу освіти Петра Сушка?

 

 - В сферу моїх повноважень не входять кадрові питання. Скажу відверто - я ніколи не зловживав службовим становищем в частині кадрової політики. На минулій посаді в управлінні юстиції я мав прикрі випадки, коли приходили посадовці і вимагали працевлаштування людей із своєї команди.

 

 - Чи існує система «подяк» та  хабарів в замовленні чи оплаті послуг в сфері місцевої освіти?

 

 - Зараз я борюсь з чергами в дошкільні навчальні заклади, поставив собі мету  до вересня ліквідувати це ганебне явище. Саме слово «черга» вже викликає негатив до представників влади та відкриває можливості до корупційних діянь. Зараз вийшов новий закон щодо державних закупівель - система «Прозорро», в якій ми також працюємо, виключає можливість зловживань з боку чиновника, але паралельно не виключає зловживань з боку підрядника. Минулого року влада втратила можливість провести проект із освітлення вулиць лише тому, що підрядники настільки занизили ціну, що в подальшому всі відмовились від роботи. Від цього постраждала громада, а тінь впала на представників міської ради. Але ми намагаємось боротись із цим явищем, не допускати до заангажованості в цьому процесі. Візьмімо басейн - є результат, і це важливо. Мені дуже приємно, що я також дотичний до відновлення історії Дрогобича.

 

 - Ви вважаєте, що ваше ім’я увійде в новітню історію міста завдяки відновленому басейну?

 

 - Сьогодні кожне публічне ім'я входить в історію, питання лише в тому з якими результатами роботи. От і все. Когось критикують, про когось говорять добре. Моя мета - дати такі результати роботи, які б зробили можливим моїм дітям та онукам згадувати добрими словами про те, що я зробив на посаді.

 

 - Колишні регіонали, що зараз прагнуть політичного реваншу та люди із кримінальним минулим. Вони мають право на другий шанс, ваша думка?

 

 - Про людей з кримінальним минулим - наведу приклад депутата трускавецької міської ради . Я щиро радію, що виправна система в Україні дала можливість людині переоцінити свої дії. Це, до речі, дуже показовий приклад і я, дізнавшись про таку долю особистості, був приємно вражений. Щодо колишніх регіоналів скажу таку річ - особи, яким подобається жити в політиці, їм здебільшого доводиться пристосовуватись до різних правил гри. Скажіть будь ласка, як можна було балотуватися на минулих виборах, оминувши всі політичні сили? Та ніяк! Звичайно, є люди які були в Партії Регіонів і зараз доволі успішно роблять кар’єри в інших політичних силах. Таких прикладів доволі багато і  у кожного такого політика є своє пояснення. Мені пощастило - управління юстиції, де я працював в часи Януковича, було політично незаангажованим - від моменту початку моєї роботи в органах виконавчої служби до закінчення я жодного разу не чув від керівництва розмов про зосередження над якоюсь політичною силою. На превеликий жаль, зараз ситуація змінилась кардинально. Я доволі далекий від політики, я людина результатів, яка вимагає їх від себе та підлеглих.

 

 - З вашим іменем пов’язують нібито корупційний скандал, коли ви працювали на посаді в органах виконавчої влади в Полтаві. Одразу після цього випадку ви звільнилися. Що тоді трапилось насправді?

 

 - Це був 2013 рік. Банки почали масово банкрутувати. Підприємець, який отримав ухвалу про забезпечення позову, вимагав виконати її з порушенням перед банківською установою. Я не пішов на це, а підприємець вдався до таких неприємних речей як висвітлення неправдивої інформації в ЗМІ. Через декілька днів ми поспілкувалися з цією людиною, я попросив його прокоментувати свої дії, натомість він вибачився і вніс спростування. Все виявилось банально - адвокат, який представляв інтереси підприємця не зміг  й  виконати його замовлення, просто сказав, що вимагають гроші. Даєш гроші - я спробую ще щось зробити. Хочу вам сказати, що  в мене була можливість зняти цю інформацію з сайтів, яка, до речі, активно почала поширюватись саме під час політичної кампанії, в якій я брав участь, проте я не захотів цього робити.

 

 - Після аналізу  вашої декларації, хочу уточнити два питання - де зараз мешкає ваша сім»я та яким авто ви володієте?

 

 - Скажу відверто: свою декларацію я заповнював по факту реєстрації майна власного та членів моєї родини. Я б утримався від коментарів лише тому, що в вашій газеті ця інформація висвітлена дещо в іншому форматі. На мій погляд, фахівець, що взявся за цю тему мав би просто переписати інформацію з декларації на шпальту газети. Якщо цього не вдається - моя вам порада- замініть фахівця цієї рубрики. Як юрист, я маю повне моральне право зараз звернутись до суду з позовом про висвітлення недостовірної інформації щодо моєї декларації.

 

 - То ви збираєтесь судитись із «Медіа Дрогобиичини»?

 

 - Ні. Зважаючи на те, що оновлена газета тільки почала працювати, думаю, вийшло непорозуміння. До речі, не лише про мене була недостовірна інформація, тому як юрист застерігаю - з такими успіхами можна на самому старті роботи отримати проблеми. Переживаєте -не висвітлюйте, не вмієте- не беріться.

 

 - Яке у вас авто? В декларації про це – ні слова.

 

 - Зважаючи на те, що інформація в попередньому номері газети висвітлена недостовірно, то рекомендую ще раз проаналізувати цей документ аби зрозуміти яке авто перебуває в моєму користуванні, а яке - у власності.

 

 - У вас є політичні амбіції? Збираєтесь балотуватись на наступних виборах?

 

 - Той об’єм щоденної роботи, що зараз стоїть перед владою, не дає часу замислюватись над такими питаннями. Знаю точно, що моя сім’я не в захваті від моєї роботи, тому що в мене зараз немає достатньо часу аби приділити його рідним. Знаю точно- якби я прийняв рішення надалі займатись політикою, моя сім’я була б незадоволеною

 

 - Якщо вже йдеться  про вільний час чи, точніше, про його відсутність, розкажіть як ви його проводите, коли випадає нагода?

 

 - Намагаюсь бути із сім’єю. Маю також гобі- полювання. На відпочинку в мисливському товаристві, звичайно, розмови заходять на тему політики, але я намагаюсь утримуватись від них.

 

 - Басейн у Дрогобичі відвідуєте?

 

 - Намагаюсь, але якщо відверто- часу не вистачає.

 

 - Що для політика найголовніше, як думаєте?

 

 - Вміння приймати вольові рішення, нести відповідальність за свої рішення і чесність. І саме чесніть я б поставив на перше місце. На жаль, в цілому в українській політиці зараз дуже бракує чесності. Саме цю чесноту я найбільше ціную в людях.

 

 - Вас можна знайти в соціальних мережах?

 

 - Я сприйму це як зауваження, і мабуть із завтрашнього дня стану активним користувачем Фейсбуку.

 

 - Розкажіть про останню книгу, що ви її прочитали.

 

 - Зараз читаю проект «Закону України про освіту». Дуже мало вільного часу- загалом читати намаюгась, але мені це не дуже вдається.

 

Роксолана БУЯК, Медіа Дрогобиччина №2 (16) від 26 травня

 

Від редакції: ми свідомо не скорочували жодної відповіді нашого співрозмовника.. Вважаємо, що читач має чути усе. Щоб реагувати.

До речі, є закиди чиновника щодо некомпетентності наших журналістів і недостовірності інформаці є неправдою. Переконатись у цьому має змогу кожен із вас. Для цього потрібно:

 1. В мережі інтернет зайти на сайт НАЗК.

 2. В розділі “Пошук декларації” ввести “Качмар Василь Богданович”.

 3. Відкрити декларацію і перевірити, чи є задекларованим бодай одне авто.

Щодо попередньо озвучених закидів Василя Качмара, мовляв, йому приписали житлові площі, яким він не володіє. Ми перерахували всі квартири, якими володіє Василь Качмар та родина, ніде на вказуючи, що право власності складає 100 відсотків.  Отже, якщо у власності є бодай 25 відсотків - це теж власність.

Припускаємо, що чиновник міг образитись за те, що не вказано доходу його родини. Виправимо: окрім зарплати Василя Качмара в розмірі трохи більше кач64 тисяч гривень  заробляла і дружина - зарплата дружини за 2016 рік у ТзОВ "Альфа" склала 18 тиссяч 550 гривень, також задекларовано 1860 гривень соціальних виплат.

А дороге авто (що на фото), на якому чиновник їздить містом і на якому приїздив контролювати стан справ в басейні,  мабуть, позичене, позичене давно, і тому - незадеклароване?!

 

І ще раз щодо майна. Заступник міського голови з гуманітарних та соціальних питань має у власності дві квартири - одну у Трускавці - загальна площа 50,1 квадратоного метра  (власність 33 відсотки  від 31 грудня 2001року), а  другу в Києві (66,1 квадратного метра,власність 100 відсотків  від 31грудня  2005 року) у дружини декларанта також є дві квартири і також  одна у Трускавці 66 квадратних метрів  (від третього березня 2007, власність 25 відсотків, а друга у Києві (148,4 квадратного метра, від 21 вересня 2009 року, власність 100 відсотків). Також, згідно з декларацією, заступник немає жодної готівки і жодного рахунку в банку. Виникає запитання: обслуговує дорогі “позичені” незадекларовані авто чиновник зі своєї невисокої зарплати, чи теж за “позичені” гроші?!

Також застерігаємо чиновників від необдуманих звинувачень щодо, мовляв, неправдивості інформації. Якщо вам вистачило сміливості задекларувати своє майно і майно родини (ну або її не вистачило, і хтось це з’ясував), майте сміливість не зрікатись того, що ви задекларували чи чим володієте або користуєтесь (власність, оренда тощо), шляхом виправдань “це не наше, я це не писав, це мами-тата-брата тощо”.

Ми готові визнавати помилки, якщо вони були допущені (з технічних причин), як от - щодо права власності на квартиру керуючим справами виконкому Володимиром Коцюбою. Володимир Коцюба, якщо вірити декларації, не має ні квартири, ні будинку, ні землі, ні гаража, нічого не орендує і нічим не користується, живе з родиною незрозуміло де. В двох автомобілях, мабуть?

Майте мужність, ви ж самі задекларувати свої статки. Так, як, наприклад, запевнив міський голова Дрогобича Тарас Кучма:  ствердив,  що на автомобіль “Субару”, яким зараз користується, укладе договір оренди і впише в декларацію. Чи так, як уже зробив голова РДА Володимир Шутко, вказавши у декларації за 2016 рік і житло, і авто (чого не було зроблено у 2015 році).  Адже справа не у прізвищах чиновників, а в явищі.

 

Курси валют 

 

 

Телепрограма

Погода

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: