Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в LivejournalВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Новини

Нас відвідали

80.8%Ukraine Ukraine
7%United States United States
2.5%Russian Federation Russian Federation
2.2%Italy Italy
2.1%Poland Poland
0.7%Czech Republic Czech Republic
0.5%European Union European Union
0.4%Spain Spain
0.4%Germany Germany
0.3%Netherlands Netherlands

Сьогодні: 12
Вчора: 97
Цього тижня: 386
Минулого тижня: 3685
Цього місяця: 5654
Минулого місяця: 6050
Всього: 128746
Real time web analytics, Heat map tracking

avataruМене звати отець Роман, я - військовий капелан. Найбільша проблема України і в тому числі нашої армії - це алкоголізм.

Чому люди п’ють? Навіть, коли стоять на передовій і дивляться смерті в очі, все одно п’ють.  Я з весни 2014р. брав участь в АТО як солдат (стояв під Луганськом). Однією із найбільших проблем в нас був алкоголь. Я тоді ще не був священиком, але вже з усіх сил воював проти алкоголю. Тому, алкоголь в Армії має бути суворо заборонений - це моя дума.

Але це лише слова, а дійсність плачевна.

Як боротись з цим? Де джерело проблеми?

Джерел проблеми є дуже багато. Перше те, що держава не зацікавлена у вирішенні цієї проблеми. Вона ще й стимулює людей щоб більше пити, особливо молодь. Я маю на увазі реклами, які постійно заохочують до алкоголю, брак альтернативи.

Алкоголь – це хвороба, яка передається шляхом зіпсованого, зазомбованого розуму і ментальності. І це  дуже заразна хвороба, яка передається з покоління в покоління. Ми нарікаємо на Путіна, на Росію, кажемо, що вони зазомбовані і не бачать правди. Ми праві, але ми не бачимо себе, в що ми почали вірити, що нас зомбує, чиї ми стали раби.

Що таке зомбування? Це - нав’язування брехні під виглядом правди.

Коли я повторю сто разів брехню, вдаючи, що це правда, то в кінці і сам починаю вірити, що це правда. Так діє реклама алкоголю, сигарет, наркотиків. І ми знаємо, що це неправда, що алкоголь шкідливий, що сигарети вбивають нас (навіть на пачці пишуть). І що? Ми дальше це вживаємо. Чи ми не зазомбовані? Хтось скаже, що ні, але відкрийте очі, наша Україна займає перше місце по дитячому алкоголю в світі. Друге - по дорослому (догадуєтеся, напевно, хто перше). Я думаю, що наша Армія по вживанню алкоголю займає також друге місце.

То як із цим боротися? Що робити? Де вихід? Чи ми приречені?

Звільнити від цієї невиліковної хвороби може тільки Ісус Христос у співпраці із самою людиною. Алкоголь – це прокляття, а Ісус відкупив нас від прокляття (Галатів 3:13).

Так, хтось сміється із цього зараз. Але я скажу вам, що тільки Ісус має владу звільнити. Але тут розуміємо таку проблему, що Ісус звільнить вас від духа алкоголю, зцілить ваше хворе тіло, але без вас не може поміняти вашого мислення.

В людини, яка вживає, є заражене алкоголем тіло, зіпсоване мислення, і тому розум людина має поміняти сама. Вона має відректися алкоголю і навчитися по-іншому мислити, як твереза людина.

Як це зробити? Потрібний такий центр, де можуть дати допомогу як духовну, так і психологічну. Людина сама не справиться із своєю проблемою. Їй потрібна допомога. Підтримайте один одного, стимулюйте до тверезого життя, особливо в Армії. Моліться один за одного. Пам’ятайте, від вас залежить життя ваших товаришів.  

о. Роман Братковський, військовий капелан

Впродовж теми

Якби Ви знали, що маєте 50% гарантії, що ваш літак потрапить у катастрофу, чи ризикнете полетіти?

Чому алкоголізм і наркоманія так поширені на Україні? Чому вживання алкоголю є для нас приємністю? Чи уявляємо собі свій день народження безavatar алкоголю? Чи це щось поганого трошки пити, трохи вживати наркотики? Як допомогти собі і своїм дітям не стати залежними від пива, ігрових автоматів, інтернету?
Почнемо нашу розповідь з короткого пояснення, чим є залежність від алкоголю чи наркотиків. Це хвороба. Вона знищує вповні цілу особу. Її мислення, відповідальність, контроль, вміння керувати своїми почуттями, словами, вчинками; знищує усі органи, передусім мозок і нервову систему, серце, печінку, шлунок, нирки...; знищує працездатність, можливість вчитися; знищує релігійність, моральність – вміння відрізняти добро від зла; знищує сім’ю, дітей, усі суспільні відносини і навички. Ця хвороба прогресує і веде до смерті, часто також до смерті найближчих осіб.
Залежність від алкоголю, як і кожні інша залежність, є хворобою фізичною, психологічною, духовною і суспільною. Про неї дуже мало знаємо, наприклад - як вона розвивається, які має синдроми, як її запобігти. Ще менше знаємо, як допомогти залежній особі. Особа залежна раз і назавжди втратила можливість контролювати кількість випитого алкоголю. Вона не спроможна взяти себе в руки і зупинитися. Не може випити мало. Перша доза веде до запою. Вона негайно потребує допомоги посторонніх осіб, які є спеціалістами, наприклад психотерапевтами з питань залежності. 
Який найкращий метод, щоб точно не стати особою залежною? Не пити жодного алкоголю – вина, пива, шампанського… Ніхто з нас не знає, коли організм стане залежним, після якої дози і частоти вживання. Звичайно, прості розв’язки – не пити – вимагають здорового мислення, зміни загальноприйнятих норм, вміння говорити ні. Для дитини найкращою школою є приклад батьків. Як вони святкують, як відпочивають, як приймають гостей, як вирішують проблеми, конфлікти, що найчастіше дарують? Якщо діти у тих ситуаціях бачать не алкоголь, а християнські розв’язки, то мають великі шанси не призвичаїтися вживати алкоголь. В іншому випадку будуть пити і то часто. Чи стануть тоді залежними? У 50% стануть, у 50% ні. Якби Ви знали, що маєте 50% гарантії, що ваш літак потрапить у катастрофу, чи ризикнете полетіти?

Олександра Козанкевич, психолог БФ «Карітас»

 

 

Курси валют 

 

 

Телепрограма

Погода

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: