Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в LivejournalВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom
Четвер, 29 Червень 2017

Новини

Real time web analytics, Heat map tracking

мд змін13 червня у м.Дрогобич на базі видання «Медіа Дрогобиччина» пройде антикорупційний тренінг для журналістів, громадськості. Під час тренінгу йтиметься про роботу із відкритими даними, про те, як контролювати владу, про те, як і де «шукати зраду».

Тренерами виступлять:

25 червня під час похоронної процесії сталось ДТП. Водій жигулі «вісьмірки» наїхав на двох воїнів АТО, які разом з колоною проводжали в останню путь свого побратима Андрія Луціва, що загинув під час бойових дій в Авдіївці 21 червня.

«Ми стояли в похоронній колоні, проводжаючи Андрія на кладовище. Рух був перекритий. Але водій зеленої «вісьмірки ВАЗ 2108» на це не зважав. Шофера авто попросили пропустити процесуальну колону, але він продовжував їхати далі. Двоє наших побратимів опинились на капоті його машини. Шофер представився архієпископом і сказав, шо його треба відпустити, на що отримав відмову. Ми заблокували рух машини, викликали поліцію» - розповідає очевидець події воїн Тарас.

 «Архієпископом» виявився владика Костянтин Миськів Архієпископ Львівський і Галицький Апостольської Православної Церкви (АПЦ), яку всі православні церкви в Україні вважають сектою. До АПЦ служив в УПЦ КП. На сторінці facebook зазначено, що родом він із Дрогобича та працює помічником-консультантом народного депутата України у Верховній Раді України. Поліція склала два протоколи та повезла п. Костянтина на опосвідчення.

Зі слів офіцера поліції, дві медекспертизи в Бориславі та Трускавці показали відсутність алкоголю в крові. За час його відсутності невідомими особами було пробито два колеса в машині «архієпископа» та зламане кермо.

Юлія Гасій

1469004347 367Днями у дрогобицькій Ратуші відбулась зустріч міського та районного осередку громадської організації «Всеукраїнський Союз ветеранів АТО» із керівництвом міста. Приводом для події стала чимала кількість питань, зокрема і земельних, до очільників міста та району. Присутніми в залі були також помічники народного депутата України Богдана Матківського, заступник міського голови Ігор Герман , секретар ради Олег Хрущ, голова земельної комісії Олег Балог, керівник відділу приватизації Ростислав Росоха та представники райдержадміністрації.

Військовослужбовці одразу наголосили: головна мета зустрічі - налагодження діалогу між владою міста та АТОвцями, а відтак - продовження співпраці.

Серед питань, що лунали  на адресу мера Тараса Кучми та його оточення, були, зокрема, питання виділення земельних ділянок учасникам АТО та обговорення роботи земельної комісії, якою військові вкрай незадоволені. Кажуть, розгляд їхніх питань постійно відкладають, затягують, тому складається враження, що комісія працює не достатньо прозоро.

Олег Балог, голова комісії, виступив за зміну її складу, тож найближча сесія міської ради повинна за це проголосувати та включити представників АТО.

Військових також цікавило скільки земельних ділянок було виділено під час каденції міського голови Тараса Кучми, скільки землі продали з аукціонів, та скільки ділянок отримали мешканці міста та представники АТО.

Міський голова визнав роботу комісії незадовільною й наголосив, що його особистою головною помилкою була позиція «не вникати»  в земельні питання міста. Проте зараз все змінилося: жодну земельну ділянку в Дрогобичі не буде надано  в користування без відома міського голови. Позиція влади- 50 відсотків  землі в місті мають отримувати учасники АТО, решту- мешканці міста.

Поновлений на посаді керівник відділу приватизації Ростислав Росоха, до якого  у військових також були питання прозорості його роботи при попередній каденції, пообіцяв найближчим часом розробити нові земельні проекти для учасників АТО.

Роксолана Буяк, Медіа Дрогобиччина №4 (18) від 23 червня

1. Момент аукціонуДекілька років тому при згадуванні поняття «добродійність» на думку спадали прізвища багатих людей, які частину, а то й майже все віддавали потребуючим. Тобто, щоб стати благодійником, спочатку треба володіти надлишком ресурсів, якими вже можна ділитися з іншими. Такий підхід був притаманний і до діяльності волонтерів, що тільки представники середнього класу, який має тверду матеріальну основу, могли виділяти свій час і вміння для інших. Багато з нас схилялися до такого підходу… намагалися заробляти для себе і родини, а паралельно зверталися до багатих, щоб вони виділяли свої кошти на громадські активності… При цьому був дискомфорт, бо відчувалося, що дивляться вони на нас як на прохачів… і для себе також.  

Все перевернула революція Гідності, яку започаткував Другий Майдан. Виявилося, що люди з невеликими доходами можуть впевнено творити позитивну конкуренцію окремим меценатам. Кількість багатих меценатів вимірюється одиницями, а людей, що можуть виділити невеликі ресурси тисячі. І саме ці кошти, людей з невеликими достатками, здатні творити великі можливості для доброчинності. Це продемонстрував наш Майдан, так працює багато благодійних фондів допомоги військовим, так, нарешті, будує свою діяльність десятки фондів громад по всій Україні, серед який чільне місце займає фонд громад «Рідня». Цей фонд зі Стрия, але його діяльність поширюється на значну частину Львівщини, яка визначається територією діяльності Стрийської Єпархії УГКЦ та кредитної спілки «Вигода», засновників фонду.

Фонд громад «Рідня», за ініціативи владики Стрийської Єпархії Тараса Сенькова та голови наглядової ради Петра Маковського, у травні цього року, запропонував провести перший в Україні благодійний аукціон громадських проектів. Подібні аукціони вже відбувалися у Лондоні та Варшаві, досвід яких було запозичено тут, у Стрию, зовсім не у столиці, але для людей зі щирими серцями та намірами.

Отож, перед самим аукціоном, був оголошений фондом «Рідня» конкурс проектів,  зголосилося сімдесят ініціативних груп із Львівщини. Далі було організоване навчання з написання проектів, що  привело до тридцяти підготовлених проектних заявок, які розглядалися компетентними експертами. Паралельно з цим кропітким процесом було визначено п’ять проектів, яким було запропоновано взяти участь в аукціоні проектів і там здобути кошти на їх здійснення. Вони погодилися, більше того поринули у майже місячний період підготовки до нього. Фонд запросив знаного режисера Андрія Юркевича допомогти із організацією дійства та відомого музиканта Андрія Дулиша із його джаз-бендом створити атмосферу джазової вечірки. Цілий ряд партнерів від ресторанних послуг, транспортних та інформаційних сприяли підготовці заходу.

До фіналу  аукціону, таким чином, вийшли у Підгорецькому Маєтку п’ять ініціативних груп, які представляли різні ініціативні середовища громад. Це релігійна громада із села Вовків Перемишлянського району із ідеєю створення сільського молодіжного центру. Це ініціативна група батьків дітей дитячого садочка із Гніздичева Жидачівського району, які забажали збудувати ігровий павільйон для інклюзивних занять із дітьми з особливими потребами на території садочка. Це ініціативна група працівників народного дому із Добрян Стрийського району, які вважали за потрібне організувати активне життя для сільських пенсіонерів під гаслом: «Старість на радість!». Це релігійна громада зі Сколе, яка мріяла про створення Центру раннього розвитку дитини, поєднавши неформальні педагогічні технології та духовну опіку для найменших. Це ініціативна група зі Стрия, які вирішили створити фонд школи № 1, випускниками якої вони були, щоб запроваджувати у школі стипендіальні програми, конкурси проектів для учнів та інші інновації.3. Команда фонду

Після представлення своїх проектів конкурсанти передали слово ліцитатору, людині, яка розпочала безпосередньо сам аукціон. Люди активно намагалися підтримати той чи інший проект, виписуючи аукціонні векселі на ту чи іншу суму. Й під кінець аукціону організатори зібрали веселів на суми, які навіть перевищували потреби проектів. Після завершення аукціону, впродовж двох тижнів, ці векселі покриваються людьми, які їх виписали через перерахунок своїх пожертв на конкретні проекти. Організатори подбали, щоб під час аукціону була пряма трансляція, яку могли переглядати в багатьох інших містах не тільки України, але багатьох інших країн. На телебаченні теж пройшов ролик про аукціон та запрошення підтримати номінантів. Загальна сума коштів очікується до 70 тисяч  гривень, які буде передано ініціативним групам на виконання проектів та, при отриманні більших сум на проект, на реалізацію інших, ними задуманих ідей.

Кількість позитивних емоцій під час благодійного аукціону перевищувала всі можливі сподівання. Що важливо - не тільки тих, хто отримував можливість фінансування, але, чи не найбільше, ті 120 учасників, які завітали на аукціон та жертвували свої кошти на уподобані ними проекти.

Звуки джазу, аристократичні умови Підгорецького Маєтку, неперевершене ведення аукціону, привітні посмішки двадцяти волонтерів формували стійке бажання стати учасниками вже наступного аукціону, ще масштабнішого та здатного утверджувати культуру меценацтва серед громади.

Святослав СУРМА, координатор з розвитку фонду «Рідня», Медіа Дрогобиччина №4 (18) від 23 червня

19390692 242819642880725 8266853849709140859 oПро це дискутуватимуть під час Форуму у День Конституції

Чи звітували і як звітували місцеві депутати? Чи є активною і дієвою місцева громада? Яких змін та успіхів може досягнути громада, якщо буде налагоджена комунікація між владою і громадою?

Про це та інше йтиметься під час Форуму «Синергія влади і громади – можлива?/!», який 28 червня – у День Конституції України - в   відбудеться в Дрогобичі  в рамках проекту «Активна Громада: право вибору».

МІСЦЕ: Центральна міська бібліотека ім. В.Чорновола, вул. Шевченка, 27

ЧАС: 12:00 (реєстрація учасників: 11:30-12:00)

Під час Форуму відбудеться представлення результатів дослідження Інституту «Республіка» щодо звітів депутатів місцевих рад (всеукраїнський та місцевий розріз) та дослідження Інституту «Республіка» і дослідницької кампанії «Active Group» «Участь громадян у прийнятті рішень» (всеукраїнський та місцевий розріз).

На Форум запрошені: Дрогобицький міський голова Тарас Кучма, секретар ради Олег Хрущ, голови усіх депутатських фракцій міськради, яким вручено персональні запрошення. Частина із запрошених уже підтвердили участь (зокрема, голова фракції ГР «Народний контроль» Юрій Кушлик, голова фракції БПП «Солідарність» Володимир Бернадович та голова фракції ВО «Батьківщина» Олег Дацюк).

У межах Форуму заплановано виступи депутатів, цікава дискусія. Кожен зможе висловити свою думку і бачення: і місцеві обранці, і їхні виборці.

Разом з тим, буде проведено тренінг «Взаємодія громадян з владою», під час якого сертифікований тренер із залучення громадян до національних реформ Марія Тяжкун навчить азам взаємодії з владою та впливу на прийняття рішень.

Форум «Синергія влади і громади – можлива?!» відбудеться 28 червня 2017 р. у Дрогобичі за адресою: вул. Шевченка, 27, Центральна міська бібліотека ім. В.Чорновола.

Зареєструватися на Форум можна за посиланням:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdfmtpyJ2UUL8GxrVISPk1_x02Nep1kKdho6nhciwSs4aLYOw/viewform

Примітка. Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності Інституту «Республіка».

Проект «Активна Громада: право вибору» впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

П Р О Г Р А М А ФОРУМУ

11.30-12.00 – Реєстрація учасників

12:00 – 12:10 – Вітальне слово від організаторів

12:10 – 12:30 – Представлення результатів дослідження Інституту «Республіка» щодо звітування депутатів місцевих рад: всеукраїнський та місцевий розріз* (Координатор Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» у м. Дрогобич Марія Кульчицька). Виступи депутатів місцевої ради.

2:30 – 13:00 – Дискусія, запитання із залу

13:00 – 13:30 – Дослідження Інституту «Республіка» та дослідницької кампанії «Active Group» – «Участь громадян у прийнятті рішень»: всеукраїнський та місцевий розріз (Координатор Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» у м. Дрогобич). Виступи місцевих активістів з презентацією локальних ініціатив: ГО «ВелоДрогобич» Маріна Шквиря, ГІ «Інше місто» Аліна Сенюх.

13:30 – 15:00 – Тренінг «Взаємодія громадян з владою», ВІ «Активна Громада» тренер Марія Тяжкун.
Дискусія. Підведення підсумків

* – йдеться про звіти, які відповідають вимогам щодо власне звіту депутата і оприлюднені до 24.04.17р..

Запрошуємо депутатів, керівників міста, громаду, ЗМІ.

Контактна особа: Марія Кульчицька, координатор. Тел.: 067-309-37-43

19264421 1878553995743041 7272023021247581490 o25 червня на Дрогобиччині прощались з військовослужбовцями, які  полягли на полі бою  21 червня в Авдієвці внаслідок  танкової атаки.

Андрій Луців (38 років, Борислав) та Володимир Іваник (29 років, Стебник) були  добровольцями батальйону «Аратта».

Залишилися сиротами діти, які втратили батьків...

19442139 1878554862409621 7749269978020667706 o

23, 24 та 25 червня Бориславі та Стебнику оголосили жалобу. Трускавець та Дрогобич відмовились від святкування дня молоді та інших заходів. Тільки в барі «Оранта» в Бориславі 24 червня «жива музика» розважала відвідувачів. Були інциденти з батьками випускників, які вбачали певні незручності в перенесенні випускного вечора на інший день, але всі випускні все таки перенесли.

У суботу зранку скорботна колона взяла участь у прощанні із загиблими бійцями біля пам’ятника Тарасові  Шевченку у Львові. 
Близько 11 години громади Дрогобиччини зустріли воїнів на Перехресті Героїв та взяли участь у спільній панахиді. Потім із загиблими прощалися у  Стебнику та Бориславі. Вздовж дороги  люди виклали лампадки зі свічками. Зустрічали героїв на колінах, з квітами й сльзами на очах.
Священики Дрогобиччини відслужили  панахиду за загиблими Андрієм та Володимиром., 25 червня Володимира Іваника поховали у Сільці,  Андрія Луців знайшов вічний спочинок у Бориславі.

Вічна пам'ять Героям та найщиріші співчуття їхнім рідним та близьким.

Юлія ГАСІЙ

Тато Йохая
не повернувся до дому.
Тато Йохая
уже не вернеться додому.

Але тато Йохая
завжди буде
татом Йохая.
Моя бабуся впевнена в цьому.
Вчора діти в дворі питали Йохая:
"Де твій тато?".
Діти галасували, і їх було багато...
Йохай замовк, похилилася голова.
Йохай затнувся, він добирав слова.
Діти просили:"Ну, говори".
А Йохай затявся.
Йохаєві лише три.

І ось він очі поволі стуляє
і тихо спокійним голосом промовля:
"Мого тата зараз немає.
Зараз мій тато - це я.

Тірца АТАР (Переклад з івриту Ані Хромової, “Видавництво Старого Лева”, Львів , 2015.)

фото Іван Швед

Курси валют 

 

 

Телепрограма

Погода

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: