Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в LivejournalВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Новини

Нас відвідали

80.8%Ukraine Ukraine
7%United States United States
2.5%Russian Federation Russian Federation
2.2%Italy Italy
2.1%Poland Poland
0.7%Czech Republic Czech Republic
0.5%European Union European Union
0.4%Spain Spain
0.4%Germany Germany
0.3%Netherlands Netherlands

Сьогодні: 12
Вчора: 97
Цього тижня: 386
Минулого тижня: 3685
Цього місяця: 5654
Минулого місяця: 6050
Всього: 128746
Real time web analytics, Heat map tracking

free wi fiСучасному місту – сучасні нововведення. В останні дні весни біля Народного дому імені Івана Франка  з'явилася табличка з написом «Безкоштовний wi-fi». «Кому дякувати?» - запитала я у працівника, що саме монтував інформаційний знак. «Кому, кому? Та меру, напевно», - невпевнено знизив плечима комунальник. Що ж це за щастя таке, і кому, власне, за нього дякувати? Дізнаймося разом.

Проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» у місті Франка втілює у життя комунальна установа  «Інститут міста Дрогобича» на чолі з Володимиром  Кондзьолкою у співпраці з радником міського голови з інформаційно-комунікаційних систем Станіславом Гайдером. Співпраця активістів почалася, коли збіглися  їх інтереси, зокрема -  мрія про «розумне місто». З чиєї кишені будемо брати гроші, щоб «розумнішати»? Проект фінансує  Європейський союз та Програма розвитку ООН в Україні, про що йдеться  на кожному вказівнику у зонах покриття.

За словами Станіслава Гайдера, найближчим часом у місті працюватимуть ще сім зон з вільним доступом до всесвітньої мережі.  Розташовуватимуться вони у деяких парках (Небесної сотні,  Степана Бандери та в парку відпочинку, що на вулиці Трускавецькій), на найпопулярніших  площах міста ( Ринок, Юрія  Дрогобича, Шевченка), а також біля костьолу святого Варфоломія. На цих локаціях встановлені і камери, які в он-лайн режимі транслюватимуть зображення на Інтернет-порталі міста. Тож, якщо ви заплануєте собі зустріч, наприклад, біля Народного дому, - зможете, не відходячи  від комп’ютера або не відриваючись від гаджета, перевірити, чи вже на місці ваш супутник.

Усі вісім зон сьогодні працюють у тестовому режимі: виділено  по одному  мегабіту на користувача. Камери також уже встановлені, але працювати у он-лайн-режимі (заплановано вільний доступ) вони почнуть від  середини червня,  запевняють керівники проекту. Мапу wi-fi-зон можна переглянути на порталі drohobych-rada.gov.ua, а також у мобільному додатку «Drohobych – smart city». Звучить непогано, еге ж? Як все працює на практиці, я вирішила перевірити особисто. Зона покриття біля Будинку культури пройшла випробування соціальними мережами, більше того, - вільний Інтернет дозволив навіть переглянути відеоролик, що дозволяє зробити висновок про його адекватну швидкість.

Чи потрібно це місту? Кожен з вас уже сьогодні має змогу випробувати дрогобицьке «ноу-гау» і висловити власну думку. Ось як прокоментував доцільність ідеї добродій Гайдер: «Подивіться, як стрімко розвивається світ. Розумні годинники, будинки, міста. Якщо раніше ми ходили поповнювати мобільний рахунок до операторів, то зараз просто керуємо коштами за допомогою sms-повідомлень. Вільний Інтернет та веб-камери – це просто must-have для міста. Дрогобич уже втратив так багато часу для розвитку! Тому зараз ми маємо дуже швидко наздоганяти більш успішні міста країни та світу».

Оля РАДІОНОВА, Медіа Дрогобиччина №3 (17) від 09 червня

 

Курси валют 

 

 

Телепрограма

Погода

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: